دعای روز پنجم رمضان به همراه تفسیر آن

 دعای روز پنجم رمضان به همراه تفسیر آن

ماه رمضان ماه خدا است که در آن به دعا کردن بسیار سفارش شده است. بر اساس برخی روایات دعای روزه دار در همه حالات و ساعات اجابت شده و درخواست کننده از خدا در این ماه محروم نمی شود.هر روزماه مبارک رمضان دعای مخصوصی دارد که در ادامه این مطلب دعای مخصوص روز پنجم رمضان آورده شده است.

متن دعای روز پنجم رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ من المُسْتَغْفرینَ واجْعَلْنی فیهِ من عِبادَکَ الصّالحینَ القانِتین واجْعَلْنی فیهِ من اوْلیائِکَ المُقَرّبینَ بِرَأفَتِکَ یا ارْحَمَ الرّاحِمین.

خدایا قرار بده در این روز از آمرزش جویان وقرار بده مرا در این روز از بندگان شایسته و فرمانبردارت و قرار بده مرا در این روز از دوستان نزدیکت به مهربانی خودت ای مهربان ترین مهربانان. ( مفاتیح الجنان )

تفسیر این دعا

در این دعا می گوییم خدایا من را در این ماه رمضان جزو مستغفرین قرار بده، افرادی که استغفار می کنند باید شرایط استغفار را داشته باشند و بعد از نماز مغرب هم ۷۰ بار استغفار زبانی نمایند. استغفار کردن سبب می شود که خدا گره از کارهاتان باز کند، اما باید شرایط استغفار را هم مراعات کرد.

در این دعا می گوییم خدایا من را از بندگان شایسته خودت قرار بده، فرمانبردار تو باشم، اطاعت تو را کنم، خدا آدم فرمانبردار را دوست دارد.

در این دعا می گوییم خدایا من را از دوستان نزدیکت قرار بده، کسانی که خود خدا را می خواهند و عبادت را برای خود خدا کردند و نه برای ترس از جهنم، آنها در بهشت خدا وارد می شوند و دوست خدا هستند.

در آخر این دعا می گوییم خدایا به مهربانی خودت، دعاهای ما را مستحاب کن.

 

منبع: نمناک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *