دعای روز چهارم رمضان به همراه تفسیر آن

 دعای روز چهارم رمضان به همراه تفسیر آن

ماه رمضان ماه خدا است که در آن به دعا کردن بسیار سفارش شده است. بر اساس برخی روایات دعای روزه دار در همه حالات و ساعات اجابت شده و درخواست کننده از خدا در این ماه محروم نمی شود.هر روزماه مبارک رمضان دعای مخصوصی دارد که در ادامه این مطلب دعای مخصوص روز چهارم رمضان آورده شده است.

دعای روز چهارم ماه رمضان

متن دعای روز چهارم رمضان 

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ قوّنی فیهِ علی إقامَهِ أمْرِکَ واذِقْنی فیهِ حَلاوَهَ ذِکْرِکَ وأوْزِعْنی فیهِ لأداءِ شُکْرَکَ بِکَرَمِکَ واحْفَظنی فیهِ بِحِفظْکَ و سِتْرِکَ یـا أبْصَرَ النّاظرین.

خدایا نیرومندم نما در آن روز به پا داشتن دستور فرمانت وبچشان در آن شیرینی یادت را ومهیا کن مرا در آنروز رای انجام سپاس گذاریت به کـرم خودت نگهدار مرا در این روز به نگاه داریت وپرده پوشی خودت ای بیناترین بینایان. (مفاتیح الجنان)

تفسیر

در این دعا می گوییم خدایا به من نیرو بده تا در ماه رمضان بتوانم به خوبی عبادت و امر تو را اطاعت کنم، عبادت قوه غیر از قوه جسمانی می خواهد. در دعای کمیل هم آمده که خدایا قوه بده به من با جوارحم در خدمت تو باشیم.

در این دعا می گوییم خدایا شیرینی عبادت را به ذائقه ما بچشان تا عبادت در ماه رمضان به ما مزه کند.

در این دعا می گوییم خدایا به کرمت کاری کن که من ادای شکرت را بکنم و نعمت های تو به جا استفاده کنم.

در این دعا می گوییم خدایا در این ماه رمضان من را از انجام گناه حفظ کن و ای خدایی که تو بینا به همه اعمال ما هستی، به ما توفیق بده که در ماه رمضان گناه نکنیم.

ابن عباس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله روایت کرده است

دعای روز چهارم رمضان

مَنْ دَعَا بِهِ أُعْطِیَ فِی جَنَّهِ اَلْخُلْدِ سَبْعِینَ أَلْفَ سَرِیرٍ عَلَی کُلِّ سَرِیرٍ جَارِیَهٌ مِنَ اَلْحُورِ اَلْعِینِ

هر کس این دعا را بخواند، به او در بهشت جاودان هفتاد هزار تخت و بر هر تختی حور العینی است.

 

منبع: نمناک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *