دعای روز سوم رمضان به همراه تفسیر آن

 دعای روز سوم رمضان به همراه تفسیر آن
ماه مبارک رمضان، فرصت طلایی دعا کردن و جواب گرفتن است. حاجات ما به آسمان می‌روند و مستجاب شده بر می‌گردند، با تأخیر در استجابت ناامید نشویم چرا که خداوند حکیم بهتر می‌داند که صلاح ما چیست بنابراین در این ماه عزیز، از هر فرصتی برای دعا کردن استفاده کرده و  دعای مخصوص هر روز را به جا آوریم.

متن دعای روز سوم رمضان

بسم الله الرحمن الرحیماللهمّ ارْزُقنی فیهِ الذّهْنَ و التّنَبیهَ و باعِدْنی فیهِ من السّفاهه و التّمْویهِ و اجْعَل لی نصیباً مِنْ کلّ خَیْرٍ تُنَزّلُ فیهِ بِجودِکَ یا أجْوَدَ الأجْوَدینَ

خدایا روزی کن مرا در آن روز هوش و خودآگاهی را و دور بدار در آن روز از نادانی و گمراهی و قرار بده مرا بهره و فایده از هر چیزی که فرود آوردی در آن به بخشش خودت،‌ای بخشنده‌ترین بخشندگان. (مفاتیح الجنان)

تفسیر

دعای روز سوم رمضان

در این دعا از خدا درخواست ذهن و حافظه می‌کنیم و می‌گویم خدایا در این ماه رمضان کاری کن که من هوشیار بشوم. یکی از نعمت‌های بزرگ خدا ذهن است. لازمه داشتن ذهن و حافظه خوب ترک گناه است، زیرا علم یک نوع فضیلت و برتری است و خدا این برتری را به شخص گناه کار نمی‌دهد.

در ادامه دعای روز سوم از خدا طلب بیداری از خواب غفلت می‌کنیم. بسیاری از انسان‌ها در غفلت هستند. انسان آگاه و هوشیار در زندگی بهتر عمل کرده و از آن لذت می‌برد.

در این دعا می‌گوییم خدایا در این روز مرا از کار‌های باطل و سفیهانه دور گردان و هر کار خیری که در ماه رمضان نازل کرده‌ای نصیبی از آن کار خیر به من برسان. از خدا می‌خواهیم که ما را یاری کند غیبت نکنیم، دروغ نگوییم و کار‌های خیر انجام دهیم. از خدا بخواهیم که در ماه رمضان توفیق روزه داری، خواندن نماز شب و دوستی با خدا و استغفار را به ما عطا کند.

با امید به استجابت دعای همه عزیزان
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *