ساخت دنباله همسفر با بازی بهروز وثوقی و گوگوش

 ساخت دنباله همسفر با بازی بهروز وثوقی و گوگوش

فائقه آتشین به تازگی در یک مصاحبه از ساخت دنباله همسفر خبر داده، واکنش‌ها نسبت این خبر زیاد بوده، به هر حال فیلمنامه نویس کار، قرار است رها اعتمادی باشد و خیلی‌ها او را در حد و اندازه‌های چنین کاری نمی‌دانند، خصوصا این که در آلبوم تازه منتشر شده فائقه آتشین، چند ترانه را رها نوشته و اهالی فن، کیفیت کار را بالا نمی‌دانند،

همسفر، فیلمی پرفروش و پرطرفدار

همسفر عنوان فیلم سینمایی ایرانی به کارگردانی و نویسندگی مسعود اسداللهی محصول سال ۱۳۵۴ است. این فیلم از جمله فیلم‌های پرفروش پیش از انقلاب سینمای ایران است که با حضور دو ستاره آن سال‌های سینمای ایران ساخته شد.

بهروز وثوقی (در نقش علی)، گوگوش (در نقش عاطفه)، حمیده خیرآبادی، رضا کرم‌رضایی (در نقش دایی رستم)، اصغر سمسارزاده، نعمت‌الله گرجی، حسین شهاب، فرهاد حمیدی و مجید مظفری از بازیگران این فیلم بودند.

داستان همسفر از این قرار بود که مردی، که رئیس شرکتی است، عاطفه را اغفال کرده، اما حاضر به ازدواج با او نیست. مراسم ازدواج عاطفه با جوانی دیگر به هم می‌خورَد و او که اختلال حواس پیدا کرده، تصمیم می‌گیرد از خانه‌ی پدری‌اش (غلامحسین) بگریزد.

جوان جلنبری به نام علی و دایی رستم به قصد سرقت وارد خانه‌ی غلامحسین می‌شوند. دایی رستم به دام می‌افتد و غلامحسین درصدد برمی‌آید که عاطفه را برای حفظ آبرو به مدت یک هفته به عقد دایی رستم درآورَد. عاطفه برای یافتن رئیس شرکت به شمال می‌رود و علی و دایی رستم مأمور می‌شوند تا در ازای هفتاد هزار تومان او را به خانه‌ی پدر بازگردانند.

فیلم همسفر در آن سال فروش بسیار بالایی در سینماهای مختلف داشت و به موفقیت چشمگیری رسید. حالا باید دید وضعیت فیلم دوم بعد از ۴۶ سال چگونه خواهد بود.

همگریز، زنده کردن خاطرات همسفر

داستان این فیلم با همان شخصیت علی و عاطفه (بهروز وثوقی و گوگوش) پیش می‌رود که روایت چهل سال بعد در لس آنجلس است. این دو بازیگر بعد از ۴۶ سال در لس آنجلس مقابل دوربین «همسفر۲» که فیلمنامه آن را رها اعتمادی نوشته است می‌روند.

چندی پیش از این، گوگوش به عنوان یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های فیلم همسفر و بازیگر مکمل نقش بهروز وثوقی در مصاحبه‌ای از ساخت همسفر ۲ با بازی خودش و بهروز وثوقی خبر داد.

داستان از جایی شروع می‌شود که عاطفه (گوگوش) رابطه‌اش با علی (بهروز وثوقی) بهم خورده و پس از ازدواجش با خواستگار قبلی، به آمریکا می‌رود و صاحب یک دختر و پسر می‌شود، حال پس از چندین سال، سر و کله علی به آمریکا باز می‌شود و…

واکنش‌ها به ساخت دنباله همسفر با نام همگریز

ساخت همگریز با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. عده‌ای مخالف و عده‌ای هم موافق آن بودند که البته عمدتا واکنش‌ها منفی بود. دلیل اصلی مخالفان این بود که رها اعتمادی نمی‌تواند کیفیت قابل قبولی در حد و اندازه‌ی همسفر در ساخت این فیلم رعایت کند. به‌همین دلیل ساخت همگریز از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و احتمال شکست آن بسیار زیاد است.

منبع: برترین‌ها

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *