طرز تهیه ته‌چین مرغ برای ۶ نفر

 طرز تهیه ته‌چین مرغ برای ۶ نفر

مواد لازم برای تهیه ته‌چین مرغ برای ۶ نفر

۱-مرغ ۵ تکه             

 2-برنج ۴ پیمانه                   

۳-تخم مرغ ۵ عدد           

 4-پیاز متوسط ۱ عدد

۵-زرشک ۲قاشق غذاخوری                                     

۶-زعفران ونمک و روغن به میزان لازم

۷-ماست ۵ قاشق غذا خوری

روش پخت ته چین مرغ

ابدا مرغ‌ها را پاک کرده وتمییزمی‌شوییم،بعد آنرا داخل قابلمه گذاشته با مقداری نمک واب می‌گذاریم تا پخته شود.البته نباید بیش از حد پخته شود چون باید آن را تکه تکه کنیم نه اینکه ریش ریش کنیم.تکه‌های آن باید کمی درشت باشد.

بعد پیاز را ریز خرد کرده وبامقداری روغن سرخ می‌کنیم تا حدی که طلایی شود و مرغها را بعد از پختن تکه تکه میکنیم واستخوان‌هایش را جدا می‌کنیم،بعد آن را به پیاز اضافه کرده وبا مقداری زعفران آب کرده تفت میدهم و کنار می‌گذاریم.

برنج را که از قبل به مدت دو ساعت با اب ونمک خیس کرده‌ا‌ایم روی شعله قرار داده می‌گذاریم تا بپزد.زرشک را هم ۱۵ دقیقه خیس کرده وبعد آب آن را گرفته وبا کمی زعفران وروغن چند ثانیه تفت می‌دهیم وبه مرغ‌مان اضافه می‌کنیم.

در این مرحله تخم مرغ‌ها را شکسته و زرده‌های آن را جدا می‌کنیم وحسابی می‌زنیم وبعد ۵ قاشق غذاخوری به آن ماست شیرین و۲ قاشق روغن ومقدار کافی زعفران اضافه می‌کنیم.هر چه میزان زعفران بیشتر باشد بهتر است.در این مرحله برنج را که آب ان کشییده شده از روی شعله برمیداریم ومقداری از آن را داخل این مواد می‌ریزیم وبه هم می‌زنیم تا کاملا برنج به مواد آغشته شود.

در این مرحله یک قابلمه روی شعله گاز قرار میدهیم وروغن داخل آن می‌ریزیم وبرنجی که با موا مخلوط کرده ایم را ته قابلمه می‌ریزیم وتخت می‌کنیم وبعد مرغ‌‌ها را روی آن می‌ریزیم وسپس بقیه برنج را هم روی آن می‌ریزیم وبا حرارت کم می‌گذاریم تا دم بکشد.۳۰الی۴۰ دقیقه طول می‌کشد تا برنج دم بکشد وزیر آن طلایی شود.در این مرحله ته‌چین شما آماده است آن را درون ظرف مورد نظر برگردانید ونوش جان کنبد.


امیدوارم این مطالب برایتان مفید بوده باشد. 

 

 


تهیه تنظیم :سایت روزاندیش 


 

 

 

 

 

 

 

Admin

1 نظر

  • خیلی خوب بود و عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *