اتاق خواب مستر

اتاق خواب مستر و ویژگی‌های آن

اتاق خواب مستر یکی از بخش های مهم خانه های امروزی به شمار می رود که تقریبا در همه آپارتمان های لوکس  وجود دارد .  در چنین خانه هایی فضاهای بزرگ به این اتاق ها اختصاص داده می شود . این اتاق خواب بزرگ و منحصر به فرد متعلق به زوج های جوان یا والدین منزل است .

اتاق خواب مستر یا Master Bedroom پدیده‌ای بسیار جذاب در ساخت و ساز به سبک مدرن بود، که توانست در زمانی کم، توجه طراحان، معماران، مجریان و مخاطبان خرید خانه بسیاری را به سوی خود جلب کند.

وسایل مورد نیاز اتاق خواب مستر

به طور کلی یک اتاق مستر معمولا دارای یک تخت خواب دو نفره ، دو میز پاتختی ، چندین کمد ، یک میز آرایش  سرویس بهداشتی و حتی کتابخانه کوچک است . اگر به جزییات در چیدمان و طراحی دکوراسیون اهمیت می دهید ، باید آباژور، کوسن و لوستر را نیز به لیست وسایل خود اضافه کنید . برخی افراد بنابر طراحی های جدید یک پارتیشن در ابتدای فضا قرار می دهند . که تخت خواب در پشت آن قرار می گیرد . این امر باعث می شود که دید مستقیم از فضای بیرون به درون اتاق محدود شود . از پارتیشن زمانی استفاده کنید که فضای زیادی در اختیار دارید .

فضای بالای تخت خواب را می توانید با ایده های بسیار جالب زیباتر کنید . به طور مثال ایجاد کمی عقب نشینی در بخشی از دیوار پشت تخت خواب فضای مناسبی برای قرار دادن لوازم دکوراتیو است . یک نورپردازی مناسب می تواند این دکور را زیباتر هم کند .

تعبیه نور مخفی در بخش های مختلف اتاق خواب مستر مانند دیوار پشت یا حاشیه ی فضای زیر تخت خواب در زیبا سازی اتاق موثر است که در اکثر اتاق خواب های امروزی دیده می شود . تعبیه نور مخفی می تواند نقش چراغ خواب های سابق را ایفا کند .

اندازه اتاق خواب مستر

 لازم است بدانید اصلی‌ترین مشخصه یک مستر روم استاندارد در اختیار داشتن فضای کافی برای برآورده ساختن نیازهای یک اتاق خواب مستر است. طبیعی است که این اندازه و ابعاد مورد نیاز، با توجه به متراژ کلی بنا، در یک ساختمان با ساختمانی دیگر  متفاوت خواهد بود. به این ترتیب که شما در معماری و عمارت‌های مدرن امروزی هم شاهد اتاق خواب مستر صد متری هستید و هم مستر روم‌هایی مختصر به وسعت بیست متر.

اتاق خواب مستر

اما این را در نظر داشته باشید که در اختیار داشتن فضای کافی برای تعبیه بخش‌های کوچک و تفکیک شده‌ای در اتاق، شما را به یک اتاق خواب مستر استاندارد از نظر اصول معماری نزدیک‌تر می‌کند و مشخص ترین ویژگی این اندازه استاندارد این است که بین بخش های مختلف اتاق خوابتان و اشیای استفاده شده در دکوراسیون آن، فضای قابل توجه و راحتی برای رفت و آمدتان به چشم بخورد.

 سرویس حمام

یکی از ویژگی‌های ضروری مستر روم سرویس حمام مجزای آن است. در واقع در اختیار داشتن یک سرویس حمام شخصی اعم از دوش ایستاده یا وان‌های فانتزی حمام یکی از آپشن‌هایی است که بر اهمیت و میزان دلچسب بودن در اختیار داشتن یک مستر روم می‌افزاید. تقریباً می‌شود ادعا کرد هیچ اتاق خواب مستری بدون دارا بودن سرویس حمام شخصی معنایی ندارد.

اتاق خواب مستر

سرویس بهداشتی

از دیگر الزامات یک مستر روم که جز ویژگی‌هایی است که به هیچ عنوان نمی‌شود آن را نادیده گرفت، اختصاص دادن یک فضای مناسب و شیک برای سرویس بهداشتی در داخل اتاق است. سرویسی که از تهویه خوب و قوی، اصول معماری صحیح و استاندارد و همچنین از طراحی مدرن‌تری برخوردار است.

اتاق خواب مستر

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

از مد افتاده‌ها

از مد افتاده‌ها در دکوراسیون داخلی منزل

سبک های دکوراسیون داخلی در آستانه ی ورود به دهه ی جدید میلادی به وسیله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.