خانه / مد روز / ست کردن مانتو جین با شال و شلوار
ست کردن مانتو جین

ست کردن مانتو جین با شال و شلوار

 مانتو‌های جین از مانتو‌های مورد علاقه بسیاری از خانم‌ها و به خصوص دخترخانم‌های ایرانی است. استفاده از مانتو‌های لی محدود به فصل و زمان خاصی نیست و با تغییر جنس و ضخامت پارچه‌های آن می‌توانند برای همه سال استفاده شوند؛ این مانتو‌ها از مد نمی‌افتد. مانتو‌های لی در رنگ‌های تیره و روشن وجود دارند و معمولا از جنس پارچه‌های لی کاغذی تا پارچه‌های ضخیم دنیم طراحی می‌شوند.
مانتو جین را همه خانم ها دوست دارند اما شاید در ست کردن آن دچار مشکل شوند، مانتو جین را نمیتوان با هر چیزی ست کرد و باید در انتخاب شال و شلوار حسابی دقت کنید. اگر شما هم جزو خانم های علاقمند به مانتو جین هستید اما نمیدانید آن را چگونه ست کنید با ما همران باشید تا خوشتیپی با مانتو جین را تجربه کنید.مانتو جین

روش های ست کردن مانتو جین  به سلیقه بهترین طراحان لباس

ست کردن مانتو جین با شال و روسری

 برای ست کردن مانتو لی با شال و روسری باید به جنس هر دو نیز دقت کنید و جنس و نوع پارچه‌ها به گونه‌ای انتخاب شوند که هماهنگی و تناسب داشته باشند. بهتر است از پوشیدن روسری‌های حریر و ساتن براق و ابریشمی ظریف با مانتو‌های لی اجتناب کنید.

۱- رنگ‌های خنثی و طبیعی: رنگ‌های بژ، سفید، سیاه و خاکستری، چون رنگ‌های خنثی هستند به خوبی با مانتو‌های لی ست می‌شوند و راحت‌ترین و بی دردسرترین ست‌های رنگی هستند.
۲- رنگ قرمز و رنگ‌های مشابه آن: رنگ قرمز در واقع رنگ مکمل رنگ آبی است و رنگ‌های مکمل به خوبی با هم ست می‌شوند. به این موضوع دقت کنید که برای مانتو‌های لی تیره از رنگ زرشکی استفاده کنید. ست کردن مانتو لی با یک شال قرمز‌ی استایلی دخترانه و زیبا می‌سازد.
۸- رنگ‌های آبی، بنفش و ارغوانی: رنگ آبی که در واقع رنگ مشابه رنگ مانتو‌های لی است به خوبی با این مانتو ست می‌شود. رنگ‌های بنفش و ارغوانی نیز از دیگر رنگ‌های متناسب با مانتو‌های لی هستند.
۵- رنگ قهوه‌ای و نارنجی روشن: رنگ قهوه‌ای نیز از دیگر رنگ‌های هماهنگ با مانتو‌های لی است. رنگ قهو‌ه ای روشن و نارنجی روشن را برای مانتو‌های لی روشن و طیف‌های تیره قهوه‌ای را برای مانتو‌های جین تیره رنگ استفاده کنید.
ست کردن مانتو جین روشن

 مانتو جین و شلوار مناسب آن

۱- شلوار‌های لی:  مانتو جین در طیف های رنگی تیره تا روشن وجود دارد که روش های ست کردن هر رنگ مانتو جین متفاوت است، اولین و ساده‌ترین انتخاب برای ست کردن مانتو لی، استفاده از یک شلوار همرنگ و هم جنس یعنی یک شلوار جین است که رنگ آن نزدیک به رنگ مانتوی شما باشد.
۲- شلوار‌های کتان سفید و عاجی: شلوار‌های کتان نیز انتخاب مناسبی برای ست کردن با مانتو جین هستند. برای مانتو‌های جین روشن از شلوار‌های کتان به رنگ سفید یا عاجی استفاده کنید و اگر مانتوی لی شما رنگ تیره‌ای دارد از یک شلوار کتان مشکی یا سورمه‌ای استفاده کنید.
۳- شلوار‌های پارچه‌ای سفید، خاکستری و لگ‌های مشکی: شلوار‌های پارچه‌ای را نیز می‌توانید با مانتو‌های لی بپوشید از رنگ‌های سفید و خاکستری برای مانتو‌های لی رنگ روشن و از لگ‌های مشکی برای مانتو‌های تیره استفاده کنید.

ست کردن مانتوجین با کفش مناسب

برای انتخاب کفش مناسب برای مانتو لی انتخاب‌های زیادی وجود دارد و شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود از بین این کفش‌ها انتخاب کنید.
۱- کفش‌های اسنیکر: اولین پیشنهاد کفش‌های اسنیکر هستند که می‌توانید با توجه به رنگ شال و روسری و رنگ مانتوی خود رنگ آن را انتخابآینه‌ای کنید، ولی بهترین انتخاب‌ها برای ست کردن کفش با مانتو لی روشن، کفش‌های اسنیکر سفید، خاکستری روشن و نقره‌ای  هستند.

ست مانتو لی روشن

۲- صندل‌های اسپرت و صندل‌های پاشنه دار و لژدار: صندل‌های اسپرت انتخاب بعدی برای کفش ست مانتو‌های لی هستند. بهتر است از صندل‌هایی با رنگ‌های خاکی، قهوه‌ای و زرشکی استفاده کنید.
۳- کفش‌های عروسکی: اگر اهل کفش‌های اسنیکر و صندل نیستید به سراغ کفش‌های عروسکی بروید. کفش‌های عروسکی هم با ست مانتو لی هماهنگ است و استایل دخترانه‌تری به شما می‌دهد. سعی کنید رنگ کفش خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که با لباس‌های شما هماهنگی داشته باشد.
۴- نیم بوت‌های زنانه اسپرت: در انتها به سراغ نیم بوت‌های اسپرت زنانه می‌رویم. این نیم بوت‌ها هم انتخاب خوبی برای ست کردن با مانتو جین هستند.

نکته آخر

اگر از مانتو جین جلوباز استفاده می‌کنید و برای انتخاب شومیز زیر آن تردید دارید می‌توانید از رنگ‌هایی که در انتخاب روسری و شال به شما پیشنهاد شد، برای انتخاب شومیز زیر مانتوی جین جلوباز استفاده کنید.
منبع: مجله اینترنتی ستاره

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

مونیکا بلوچی

مونیکا بلوچی و جدیدترین عکس‌های او روی مجله مد امریکایی

مونیکا بلوچی یکی از زنان معروف ایرانی در دنیای هالیوود است. او به تازگی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.