خانه / اجتماعی / خانه‌های درختی زیبا محلی آرام و رویایی برای زندگی
خانه‌های درختی

خانه‌های درختی زیبا محلی آرام و رویایی برای زندگی

داشتن یک خانه ی درختی در این زمان دیگر شبیه یک رویا نیست امروزه زندگی در خانه‌های درختی  در بعضی از فرهنگ‌ها بخشی از یک زندگی عادی و روزمره است . به عنوان مثال در گینه‌ی نو قبیله‌ی کورووای (Korowai) ، در خانه‌های درختی زندگی می‌کنند.در ادامه این مطلب با تعدادی از این خانه‌ها آشنا می‌شوید

خانه‌های درختی

خانه درختی باغ آنک (Alnwick)

خانه درختی آنک

 این خانه در ناحیه‌ی آنک در بخش نورث‌آمبرلند انگلستان واقع شده و شاید بتوان آن را یکی از بزرگ‌ترین خانه‌های درختی جهان به شمار آورد. از سوی دیگر از آن به عنوان رستوران استفاده می‌شود که از این نظر هم نمونه‌ی نادر و جالب توجهی است. می‌توان رشد درختان را در قسمت‌های درونی آن به خوبی مشاهده کرد.

خانه‌ی درختی زندگی در ارتفاع، اثر بلوفارست (Blueforest)

خانه درختی بلو فارست

این خانه‌ی درختی که شبیه به یک قلعه طراحی شده نیز در کشور انگلستان واقع شده و با ویژگی‌های جالبی که دارد به خوبی برای هر دو قشر کودک و بزرگسال سرگرم کننده و جذاب خواهد بود. البته این خانه در دو بخش مجزا برای کودکان و والدین ساخته شده و از طراحی مجلل و لوکس برخوردار است.

خانه درختی ۴ درخت اثر لوکاس کاز

خانه درختی 4 درخت

این خانه توسط معمار کانادایی لوکاس کاز، طراحی  و حول چهار درخت که الهام بخش نام گذاری آن بوده‌اند ساخته شده است. با وزش باد این خانه هم تکان‌هایی می‌خورد، اما جای نگرانی نیست چون طراح برای اجتناب از هر پیش آمد ناخوشایندی از کابل‌های فلزی در کار خود استفاده نموده است.

خانه درختی زرد( کاری از گروه معماری پاسیفیک)

خانه درختی زرد

این رستوران که روی یک درخت ماموت غول آسای (Redwood) چهل متری قرار گرفته، در شهر اوکلند (Auckland) و در کشور نیوزلند واقع شده است .

خانه درختی چنگ چین در چین

خانه درختی چنگ چین

این خانه که در منطقه‌ای به همین نام واقع شده از بخش‌های متعددی تشکیل شده است که با یکدیگر در ارتباط بوده و در کل خانه‌ای جالب را شکل داده‌اند.

فضایی برای آرامش

بسیاری از ما در مراحل مختلف زندگی خود نیاز به تنهایی و آرامش داریم. اما گاهی پیدا کردن فضایی برای آرامش بسیار دشوار می‌شود. معماران زیادی در طول تاریخ تلاش کرده اند فضا‌هایی برای تنهایی افراد طراحی کنند. آن‌ها خانه‌هایی را در دل طبیعیت و مطابق با فضای بکر طبیعی محیط طراحی کرده اند که در کنار زیبایی، محلی امن برای دور ماندن از هیاهو محسوب می‌شوند.

خانه‌های درختی

منبع: زومیت

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

مردان نامناسب

مردان نامناسب برای ازدواج

مردان نامناسب  را به اصطلاح «مردان خطرناک» برای ازدواج مینامیم. این افراد شخصیتهایی دارند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.