خانه / اجتماعی / سوغات همدان به همراه تصاویر
سوغات همدان

سوغات همدان به همراه تصاویر

همدان سوغاتی های متنوع تر از بسیاری از شهرهای ایران دارد. شاید به خاطر این است که همدان بیشتر با نام بوعلی سینا و باباطاهر گره خورده است و کمتر سوغاتی های خود را در لیست اول شهرش معرفی کرده است. در ادامه با سوغات همدان آشنا خواهید شد.

سوغات همدان

نان کماج

نان کماج

نان کماج شاید مشهوترین سوغات همدان باشد، این نان، شیرین است و در بسیاری از فروشگاه های سطح شهر می توانید آن را بخرید. این شیرینی از آرد، شکر ، کره و پودر دارچین در کنار تخم مرغ، گردو، شیر و نمک پخته می شود، گرم و سرد این نان تفاوت زیادی ندارد و بیشتر شبیه کیک می ماند! در همدان به نان کماج نه نگویید!

حلوا زرده

حلوا زرده

حلوا زرده را شاید بتوان خاص ترین سوغاتی همدان دانست، این خوراکی ظاهری شبیه فرنی دارد و در تهیه آن فقط از زرده تخم مرغ، شکر، گلاب، نشاسته و زعفران استفاده شده است.

شیرینی چای

شیرینی چای

نان چای یا چای نان، یکی از شیرینی های مخصوص همدانی هاست که از آن برای خوردن چای استفاده می شود. این نان به نوعی جایگزین قند و شکر است، بیماران قندی از این نان بسیار استقبال کرده اند. این نان از ترکیب ماست و تخم مرغ و کره در ترکیب با آرد در شکل های مختلفی پخته می شود. گویی رسمی نانوشته مابین سوغاتی های شهر های ایران وجود دارد که برای چای حتما چیزی برای عرضه داشته باشند.

انگشت پیچ 

انگشت پیچ

 این دسر در کنار حلوا زرده خورده میشود. در تهیه این دسر از سفیده تخم مرغ، گلاب، شکر، جوهر لیمو و هل استفاده می شود، این دسر را در شیرینی فروشی های همدانی بسیار می شنوید/

آب نبات قیچی

آبنبات قیچی

اگر از شهر اصفهان و کاشان، نتوانسته اید آب نبات سوغات ببرید همدان این فرصت را به شما می دهد که آب نبات سوغات ببرید. این آب نبات در چندین طعم وجود دارد.

آبگینه های همدانی

آبگینه های همدانی

آبگینه شیشه‌گری به روش سنتی است که در آن با دمیدن هوا به مواد مذاب، شیشه به حالتی در می آید که خود را تبدیل به یک اثرهنری زیبا می کند. آبگینه در همدان قدمت طولانی دارد بهتر از آبگینه های همدان را سخت میتوانید در جاهای دیگر از کشورمان ببینید چرا که هیچ چیز معلوم نیست! آبگینه هنر تصادفی و بدون تکرار است.

سفال سوغاتی اصلی همدان

سفال همدان

همدان و لاجین مرکز سفال ایران هستند، لاجید در فاصله کوتاهی از همدان قرار دارد. شما در فاصله همدان و لاجین فقط کارگاه سفال می بیند. سفال ها در این قسمت از ایران از سادگی در آمده اند و به خوبی رنگ و نقش های متفاوتی دارند. نقاشی های روی سفال به سه شیوه عموما صورت می گیرد، نقاشی روی بدنه لعابی، نقاشی زیر لعابی و نقاشی آب‌طلا سه روش مطرح هستند. در خرید دقت کنید که نقش و نگار چقدر ظریف و درست پرداخته شده است.

منبغ: سفرزون

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

رابطه جنسی

رابطه جنسی و عوامل مختل کننده آن

 رابطه جنسی یکی از پایه های اصلی هر زندگی زناشویی است. به وجود آمدن مشکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.