خانه / اجتماعی / زیباترین رودخانه جهان
زیباترین رودخانه جهان

زیباترین رودخانه جهان

  کانو کریستال رودخانه ای در کلمبیا در سیرا دلا ماکارنا است. کانوکریستال که رودخانه پنج رنگ نیز نامیده می شود را می توان زیباترین رودخانه جهان نامید. در بیشتر سال، کانو کریستال از رودخانه های دیگر غیرقابل تشخیص است. بستری از سنگ که با خزه های سبز پوشیده شده و از زیر آب سرد و زلال آن قابل مشاهده است. با این حال، یک دوره کوتاه زمانی در هر سال،: رودخانه پر از رنگ های شاد و پرجنب و جوش می شود.

ودخانه کانو کریستال در کلمبیا,جاهای دیدنی جهان

در یک دوره کوتاه بین فصل های مرطوب و خشک، سطح آب به اندازه کافی پایین می آید که خورشید بتواند خزه ها و جلبک های کف رودخانه را گرم کند و این گرما منجر به رشد انفجاری شکوفه ها می شود. گونه منحصربفردی از گیاهان که کف رودخانه کشیده می شوند و «Macarenia clavigera» نامیده می شوند و قرمز روشن ایجاد می کنند. این رنگ قرمز با لکه های زرد و سبز ماسه، آبی آب و هزاران سایه دیگر در این بین متعادل می شود. این پدیده در یک دوره کوتاه بین فصول برای چند هفته از سپتامبر تا نوامبر اتفاق می افتد.

کانوکریستال در منطقه ای دورافتاده قرار دارد که دسترسی به آن از طریق جاده آسان نیست. این منطقه چندین سال به دلیل فعالیت های تروریستی در منطقه و نگرانی های اثرات محیط زیستی توریسم به روی گردشگران بسته شد و دوباره در سال ۲۰۰۹ به روی بازدیدکنندگان باز شد و امروزه چندین آزانس توریست کلمبیایی گرشگران را به لا ماکارنا می آورند و از آنجا با یک سفر کوتاه به پارک ملی که کانوکریستال در آن قرار دارد، می برند.

تصاویر زیباترین رورخانه جهان

 ودخانه کانو کریستال در کلمبیا,جاهای دیدنی جهان

 ودخانه کانو کریستال در کلمبیا,جاهای دیدنی جهان

 رودخانه رنگین کمان کانو کریستال

 رودخانه رنگین کمان کانو کریستال

 منبع:بیتوته

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

زیباترین شهر در پاییز

زیباترین شهر در پاییز کدام شهر است؟

شهر «آن آربور» در ایالت میشیگان آمریکا را می‌توان به عنوان زیباترین شهر در پاییز نام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.