خانه / علمی / درمان کم مویی با روش جدید ۱۵ دقیقه‌ای
درمان کم مویی

درمان کم مویی با روش جدید ۱۵ دقیقه‌ای

به تازگی روش درمانی منحصر به فردی برای رویش مجدد مو در موش ها با موفقیت آزمایش شده و این روش امیدها برای درمان کم مویی یا کچلی در انسان ها را هم افزایش داده است.

 پژوهشگران نوعی ابزار پوشیدنی ابداع کرده اند که مجهز به ۹۰۰ میکرولیزر است و می تواند رویش مو را ممکن کند.

زمان استفاده از این ابزار برای درمان کم مویی

 محققان می گویند تنها ۱۵ دقیقه استفاده از این ابزار در روز کافی است تا شاهد رویش مجدد مو بر روی بدن موش ها باشیم. در جریان استفاده آزمایشی از ابزار مذکور ۱۵ دقیقه پوشیدن آن توسط موش ها به مدت ۲۰ روز موجب شد تا مشکل از بین رفتن موی بدن این حیوانات برطرف شود.

استفاده از این ابزار باعث می شود موی بدن سریع تر از حد استاندارد رشد کند و طول آن نیز بیشتر باشد. اشعه لیزر این دستگاه با تحریک فولیکول های مو کاری می کند که سلول های آن تقسیم شده و شروع به رشد کنند. دستگاه ابداع شده بدین منظور در مقایسه با نمونه های مشابه ارزان تر بوده و کارآیی بیشتری دارد.

محققان کره ای مرکز علوم وفناوری پیشرفته در دائه جون می گویند استفاده از این دستگاه عوارض جانبی هم ندارد و قدرت آن از دستگاه های لیزری مشابه رویش مو ۱۰۰۰ برابر بیشتر است. آنها می گویند بعد از تکمیل این دستگاه و استفاده از آن بر روی انسان می توان امید داشت مشکل کچلی حداقل ۲۵ درصد از استفاده کنندگان به طور کامل برطرف شود.

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

درمان بیماری پروانه‌ای

کشف زخم‌پوش‌ها برای درمان بیماری پروانه‌ای

محققان مرکز نانو فناوری دانشگاه آزاد به زخم‌پوش‌هایی برای درمان بیماری پروانه‌ای دست یافتند که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.