سه شنبه , اردیبهشت ۴ ۱۳۹۸
خانه / علمی / درمان صرع و تشنج به وسیله داروی جدید کشف شده توسط محققان
درمان صرع و تشنج

درمان صرع و تشنج به وسیله داروی جدید کشف شده توسط محققان

سایت روزاندیش به نقل از سرپوش علمی -:رضا مظلوم فارسی باف در گفتگو با مهر، در خصوص طرح خود با عنوان داروی درمان کننده قطعی صرع و تشنج گفت: صرع تاکنون هیچ گونه درمانی نداشته بر این اساس در صدد برآمدیم که برای اولین بار داروی درمان صرع و تشنج را اختراع کنیم.این دارو گیاهی بوده و نیاز به تجویز پزشک دارد.

وی افزود: براساس تحقیقات انجام شده افرادی که مبتلا به تشنج و صرع هستند داروهایی مصرف می کنند که بیمار طی آن به این داروها وابسته می شود و در طول عمر خود با عوارض شدید دارویی اعم از آلودگی شدید، تشنج های دائمی و آسیب های جدی روبرو می شود.

اولین داروی درمان صرع و تشنج

مظلوم فارسی باف تصریح کرد:  داروهای تولید شده در سطح بین الملل تا به حال درمانگر نبوده اند به همین دلیل توانستیم اولین داروی قطعی درمان صرع و تشنج را اختراع کنیم.

وی با بیان اینکه این دارو دارای گواهینامه ثبت اختراع از قوه قضائیه است، گفت: تست هایی روی بیماران مختلف مبتلا به صرع و تشنج دائمی و موقت در دانشگاه شهید بهشتی داشتیم که موفق شدیم این داروی ترکیبی و گیاهی را به تولید برسانیم.

این محقق با اشاره به اینکه این دارو می تواند در قالب شربت و قرص به تولید برسد، خاطرنشان کرد: داروی درمان کننده قطعی صرع و تشنج با تجویز پزشک و با نسخه براساس وزن و میزان بیماری صرع تجویز می شود.

به گفته وی این دارو عوارض جانبی ندارد و ظرف مدت ۶ تا ۱۲ ماه، فرد مبتلا به صرع و تشنج را درمان می کند.

مظلوم فارسی باف یادآور شد: برای تولید انبوه این دارو نیاز به سرمایه گذار داریم که علاوه بر تولید آن در داخل بتوانیم به مرحله صادرات نیز برسیم.

وی تأکید کرد: براساس آمار اعلام شده به صورت مستقیم ۳۴۰ میلیون نفر بیمار نیازمند این دارو هستند و در سطح بین الملل و جامعه پزشکی جهانی فوق العاده مهم و تأثیر گذار است و تولید این دارو جزء تکنولوژی پزشکی برتر به شمار می رود.

 این مخترع در نمایشگاه اینوتکس، محصول خود را عرضه کرد. این محصول دارای تأییدیه از امور پژوهشی علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، تأییدیه از پارک فناوری پردیس، تأییدیه از معاونت علمی و فناوری و مصوبه شورای عالی پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی است.

منبع:اخبار علمی سرپوش

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

گروه خونی- ازدواج

گروه خونی و ارتباط آن با ازدواج

 رابطه بین گروه خونی و ازدواج افراد با هم سوالی است که بسیاری از زوج‌های جوان به دنبال پاسخ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.