خانه / علمی / پیشرفت ایران در علم ژنتیک وقرار گرفتن کشورمان در صف مقدم جهانی

پیشرفت ایران در علم ژنتیک وقرار گرفتن کشورمان در صف مقدم جهانی

پدر علم ژنتیک ایران گفت: وجود تجارب ارزشمند  ، پیشرفت‌های علمی و متخصصان مجرب، ،باعث پیشرفت ایران در علم ژنتیک شده وکشورمان را در صف مقدم علم ژنتیک دنیا قرار داده است .

پیشرفت ایران در علم ژنتیک ونقش آن در جلوگیری از نواقص مادرزادی

 سایت روزاندیش به نقل ازسرپوش علمی – پروفسور محمدحسن کریمی نژاد در گفت و گو با ایرنا، افزود: امروز متخصصان بالینی و آموزشی علم ژنتیک در ایران در سطح بسیار بالایی فعالیت داشته و نقش موثری در جلوگیری از نواقص مادرزادی دارند.

وی تاکید کرد: اگر ما موفق بشویم به مردم در زمینه بیماری ها و نواقص علم ژنتیک آگاهی و مشاوره های لازم را برسانیم، معلول و بیماری نخواهیم داشت.

پدر علم ژنتیک ایران توصیه کرد : خانواده ها نسبت به سلامت نوزاد و فرزندان خود توجه بیشتر داشته باشند، بویژه خانم های باردار حتما از آزمایشات ژنتیک که امروز در دسترس است، استفاده کنند.

وی ادامه داد : اگر تشخیص داده شد که جنین قبل از تولد دچار نقص ژنتیکی دارد، درمان ها و اقدامات لازم برای جلوگیری از تولد فرزند معلول انجام شود.

کاهش مشکلات ژنتیکی

پروفسور کریمی نژاد تاکید کرد: با توجه به پیشرفت های علم ژنتیک و اطلاع خانواده ها از این مقوله، مشکلات ژنتیکی نسبت به سالهای گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: بمنظور جلوگیری از معلولیت ها اقدام به ساخت و بازگشایی مجتمع بنای ۴۸ ستون ماندگار در شهر کرمان کردیم تا مردم از امکانات موجود در این مرکز آگاه شوند و امیدواریم با کمک خیرین این مرکز به زودی تجهیز کامل شود.

وی با اشاره به فعالیت های چشمگیر علم ژنتیک در کرمان افزود: مسئولان و متخصصان علم ژنتیک و پزشکی کمک بسیار زیادی در برپایی این مرکز داشتند و حتما پیشرفت های بسیاری خوبی را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

پروفسور کریمی نژاد بیان کرد: ایجاد مرکز آموزشی و بهداشتی بنای ۴۸ ستون ماندگار در دنیا کم نظیر است و هدف ما ارائه خدمات در بالاترین سطح به جامعه و افراد معلول و توانیاب است.

پروفسور محمد حسن کریمی نژاد متولد سال ۱۳۰۷، شهرستان سیرجان است و بیش از ۱۱۰ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی بنام وی منتشر شده است.

وی علاوه بر ریاست و عضویت انجمن های علمی متعدد ایرانی از سال های ۱۳۴۸، عضو رسمی انجمن های پاتولوژی و ژنتیک اروپایی، آمریکایی و بین المللی و عضو افتخاری چندین انجمن دیگر است.

مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان که روز گذشته بازگشایی شد ،ارائه دهنده خدمات کاملا رایگان است و در حوزه های ژنتیک، آموزش توان یابان، توانبخشی توان یابان،اشتغال توان یابان و خدمات فرهنگی رفاهی توان یابان فعالیت می کند.

ساخت مجتمع ۴۸ ستون ماندگار خیر ساز در سه طبقه و با زیربنای پنج هزار و ۸۷مترمربع در زمینی به مساحت سه هزار و ۱۸۹ مترمربع ۶۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته است .

منبع:اخبار علمی سرپوش

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

کشف منظومه جدید

کشف منظومه جدید شبیه به منظومه شمسی

سایت روزاندیش به نقل ازخبرگزاری یورونیوز از کشف منظومه جدید شبیه منظومه شمسی خبر داد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.