خانه / علمی / پیشرفت ایران در علم ژنتیک وقرار گرفتن کشورمان در صف مقدم جهانی
پیشرفت ایران در علم ژنتیک

پیشرفت ایران در علم ژنتیک وقرار گرفتن کشورمان در صف مقدم جهانی

پدر علم ژنتیک ایران گفت: وجود تجارب ارزشمند  ، پیشرفت‌های علمی و متخصصان مجرب، ،باعث پیشرفت ایران در علم ژنتیک شده وکشورمان را در صف مقدم علم ژنتیک دنیا قرار داده است .

پیشرفت ایران در علم ژنتیک ونقش آن در جلوگیری از نواقص مادرزادی

 سایت روزاندیش به نقل ازسرپوش علمی – پروفسور محمدحسن کریمی نژاد در گفت و گو با ایرنا، افزود: امروز متخصصان بالینی و آموزشی علم ژنتیک در ایران در سطح بسیار بالایی فعالیت داشته و نقش موثری در جلوگیری از نواقص مادرزادی دارند.

وی تاکید کرد: اگر ما موفق بشویم به مردم در زمینه بیماری ها و نواقص علم ژنتیک آگاهی و مشاوره های لازم را برسانیم، معلول و بیماری نخواهیم داشت.

پدر علم ژنتیک ایران توصیه کرد : خانواده ها نسبت به سلامت نوزاد و فرزندان خود توجه بیشتر داشته باشند، بویژه خانم های باردار حتما از آزمایشات ژنتیک که امروز در دسترس است، استفاده کنند.

وی ادامه داد : اگر تشخیص داده شد که جنین قبل از تولد دچار نقص ژنتیکی دارد، درمان ها و اقدامات لازم برای جلوگیری از تولد فرزند معلول انجام شود.

کاهش مشکلات ژنتیکی

پروفسور کریمی نژاد تاکید کرد: با توجه به پیشرفت های علم ژنتیک و اطلاع خانواده ها از این مقوله، مشکلات ژنتیکی نسبت به سالهای گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: بمنظور جلوگیری از معلولیت ها اقدام به ساخت و بازگشایی مجتمع بنای ۴۸ ستون ماندگار در شهر کرمان کردیم تا مردم از امکانات موجود در این مرکز آگاه شوند و امیدواریم با کمک خیرین این مرکز به زودی تجهیز کامل شود.

وی با اشاره به فعالیت های چشمگیر علم ژنتیک در کرمان افزود: مسئولان و متخصصان علم ژنتیک و پزشکی کمک بسیار زیادی در برپایی این مرکز داشتند و حتما پیشرفت های بسیاری خوبی را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

پروفسور کریمی نژاد بیان کرد: ایجاد مرکز آموزشی و بهداشتی بنای ۴۸ ستون ماندگار در دنیا کم نظیر است و هدف ما ارائه خدمات در بالاترین سطح به جامعه و افراد معلول و توانیاب است.

پروفسور محمد حسن کریمی نژاد متولد سال ۱۳۰۷، شهرستان سیرجان است و بیش از ۱۱۰ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی بنام وی منتشر شده است.

وی علاوه بر ریاست و عضویت انجمن های علمی متعدد ایرانی از سال های ۱۳۴۸، عضو رسمی انجمن های پاتولوژی و ژنتیک اروپایی، آمریکایی و بین المللی و عضو افتخاری چندین انجمن دیگر است.

مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان که روز گذشته بازگشایی شد ،ارائه دهنده خدمات کاملا رایگان است و در حوزه های ژنتیک، آموزش توان یابان، توانبخشی توان یابان،اشتغال توان یابان و خدمات فرهنگی رفاهی توان یابان فعالیت می کند.

ساخت مجتمع ۴۸ ستون ماندگار خیر ساز در سه طبقه و با زیربنای پنج هزار و ۸۷مترمربع در زمینی به مساحت سه هزار و ۱۸۹ مترمربع ۶۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته است .

منبع:اخبار علمی سرپوش

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

تقویت استخوان‌ها و عضلات

تقویت استخوان‌ها و عضلات با این ورزش‌ها

 پیاده روی سریع، دوچرخه سواری، کوهنوردی و کار با وزنه از مناسب‌ترین فعالیت‌های ورزشی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.