کشف واکسن کرونا

کشف واکسن کرونا از پروتئین موجود در برگ تنباکو

همزمان با افزایش رقابت بین شرکت‌های داروسازی غول دخانیات آمریکا اعلام‌کرد موفق به کشف واکسن کرونا از پروتئین موجود در برگ تنباکو شده است.

بریتیش امریکن توباکو (به انگلیسی: British American Tobacco)، که با نام اختصاری بی‌اِی‌تی (به انگلیسی: BAT) نیز شناخته می‌شود، یک شرکت تولیدکنندهٔ سیگار و تنباکو است که در لندن، پایتخت کشور انگلستان مستقر است.

شرکت بی‌ای‌تی در بیش از ۱۸۰ کشور جهان مشغول به فعالیت است و در بیش از ۵۰ کشور پیشتاز بازار است. چهار نشان تجاری برتر این شرکت از نظر فروش شامل برند بومی دانهیل، و نشان‌های آمریکایی لاکی استرایک، کنت و پال مال هستند. بنسن اند هجز و روتمنز نشان‌های تجاری دیگری هستند که از سوی این شرکت به‌فروش می‌رسند. این شرکت در کشورهایی که نشان‌های تجاری خود را به‌فروش می‌رساند، لزوماً مالک حقوق مادی و معنوی تمامی این نشان‌های تجاری نیست.

کشف واکسن کرونا توسط غول دخانیات امریکا

هم زمان با افزایش رقابت میان شرکت های داروسازی جهان برای کشف واکسن ویروس کرونا، “شرکت آمریکایی انگلیسی تنباکو” اعلام‌کرد نسخه اولیه واکسن کووید ۱۹ خود را آزمایش می کند.

این غول دخانیات آمریکایی اعلام‌کرد به واکسنی دست یافته که از پروتئین موجود در برگ تنباکو استخراج شده است. سازمان غذاوداروی آمریکا قرار است بزودی به این شرکت برای آزمایش واکسن (vaccine) خود اجازه رسمی دهد.

کینگزلی ویتون، رئیس بخش بازاریابی این شرکت در این مورد اظهار‌کرد: ما به موفقیت این واکسن بسیار امیدواریم. این اقدام بخش مهمی از راهبرد ما برای ساخت یک آینده روشن برای مردم دنیا است.

پیش تر آزمایش اولیه این واکسن با موفقیت انجام گرفته بود و این شرکت از گیاه تنباکو مزارع خود واکسن کرونا را استخراج کرده است.

منبع: سرپوش

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

نیش زنبور عسل

نیش زنبور عسل و آشنایی با خواص و مضرات آن

امروزه نیز در کشور‌های پیشرفته مانند اروپا و آمریکا از نیش زنبور عسل برای درمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.