ابتلا به کرونا

دلائل خیز دوباره آمار ابتلا به کرونا و افزایش کشته شدگان

یکی از پرسش های مردم دلیل خیز دوباره آمار کرونا (corona) در ایران است.

دلائل افزایش آمار ابتلا به کرونا

۱- عادی جلوه دادن شرایط

حسن میرزایی مردم شناس و مدرس دانشگاه در این بااره گفت: یکی از دلایل بالارفتن آمار کشته شدگان بر اثر ابتلا به کرونا را عادی جلوه دادن شرایط ناشی از دو محور کلی یعنی دولت( فرهنگ سیاسی مبارزه با این اپیدمی) و مردم دانست.«

وی همچنین افزود: متأسفانه رؤسا و دولتمردان برخی کشورها نسبت به این پدیده به ویژه در ابتدای این اتفاق شدت لازم را به خرج ندادند و درحال حاضر هم شاهد افزایش تعداد مبتلایان و افراد فوت شده بر اثر ابتلا به کرونا در همین کشورها هستیم؛

برای مثال رئیس جمهور آمریکا تا مدت ها از زدن ماسک ممانعت می کرد که خواسته یا ناخواسته بخشی از مردم تحت تأثیر این رفتار و نگاه قرار می گیرند یا زمانی که اعلام شد از روز شنبه همه چیز عادی است، بخش زیادی از مردم که به دلایل زیاد فرهنگی و شخصی تمایل نداشتند شرایط پیک بیماری را بپذیرند که هنوز هم برخی این موضوع را نپذیرفته اند، تحت تأثیر این نگاه ها ، تصور می کنند پس می توان در چنین شرایطی به زندگی عادی خود ادامه داد ».

۲- حذف تعطیلات و کم کردن فاصله اجتماعی

این مردم شناس و مدرس دانشگاه در ادامه حذف تعطیلات و کم کردن فاصله اجتماعی را هم یکی از دلایل خیز دوباره آمار دانست و گفت:« حتی استادان دانشگاه ها موظف شدند از ۱۵ خرداد در محل کار حاضر شوند.

در واقع استادان دانشگاه ها باید در دانشگاه حاضر می شدند؛ در حالی که دانشجویان حضور نداشتند و همین رفت وآمدها که ضرورتی نداشت، به جریان انتقال بیماری کمک کرد. این اقدامات نشان دهنده عادی سازی وضعیت است. شاید بخش زیادی از این سیاست به مسائل اقتصادی برگردد؛ اما مسئله این است که گاهی اقتصاد و جان مردم با یکدیگر مغایرت پیدا می کنند. نمی شود تالارها اجازه فعالیت داشته باشند؛ اما جلوی بیماری را هم گرفت. اگر بخواهیم هم چرخ اقتصاد بچرخد و هم جان مردم ایمن باشد، به هیچ کدام دست پیدا نمی کنیم.

دولت از اردیبهشت شروع به عادی سازی شرایط کرد؛ به همین دلیل ما هم اکنون شاهد اوج دوباره بیماری هستیم. در واقع شاهد نقش پررنگ دولت بودیم که نتوانست شرایط را کنترل کند».

 

ابتلا به کرونا

 

منبع: سرپوش

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

خصوصیات گربه‌ها

حقایقی جالب در مورد خصوصیات گربه‌ها

گربه‌ها موجوداتی بازیگوش و دوست داشتنی هستند در این مطلب حقایق شگفت انگیزی درباره  خصوصیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.