پارچه‌های ضد کرونا

تولید پارچه‌های ضد کرونا

دانشمندان تحقیقات تازه‌ای برای تولید لباس با ویژگی ضد کرونا آغاز کردند و به این نتیجه رسیدند که پارچه‌های حاوی ذرات نقره توان نابودسازی ویروس کرونا را ظرف مدت ۲ دقیقه دارد؛ این لباس تا ۹۹.۹ درصد از ویروس آغشته را تا ۲ دقیقه به صورت کامل از بین می‌برد.

به گزارش سایت روزاندیش به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بعد از شیوع ویروس کرونا، بیمارستانها به محیط‌هایی آلوده به ویروس تبدیل شدند و بخش زیادی از پرسنل بیمارستانی به دلیل آلودگی‌های ناشی از این ویروس که از طریق لباس آنها منتقل می‌شد، درگیر این ویروس شدند.

به دنبال همین آسیب بیمارستانی، دانشمندان تحقیقات تازه‌ای برای تولید لباس با ویژگی ضد کرونا آغاز کردند و به این نتیجه رسیدند که پارچه‌های حاوی ذرات نقره توان نابودسازی ویروس کرونا را ظرف مدت ۲ دقیقه دارد؛ همین خاصیت باعث شد تا از این الیاف برای تولید ماسک و لباس استفاده کنند.

پارچه‌های ضد کرونا

این لباس که توسط شرکت نانوکس تولید شده تا ۹۹.۹ درصد از ویروس آغشته را تا ۲ دقیقه به صورت کامل از بین می‌برد؛ ترکیبات پارچه‌ای دیگری که در این لباس به کار رفته است شامل کتان و پلی‌استر است؛ ذرات نقره هم با روش آغشته کردن، خشک کردن و تثبیت رو این الیاف می‌نشیند.

کاربردهای دیگر پارچه‌های ضد کرونا

این نوع پارچه تنها برای از بین بردن ویروس کرونا فایده ندارد و امکان مقابله با ویروسهای دیگر، قارچ و میکروب را هم دارد.همچنین تاثیر این نوع پارچه برای از بین بردن بعضی مشکلات پوستی نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

واکسن کرونا

دسترسی انگلیس به ۹۰ میلیون دوز واکسن کرونا

دولت انگلیس برای محافظت از مردمش در برابر ویروس کووید ۱۹، اقدام به تهیه ۹۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.