خانه / علمی / کشف سیاره قابل سکونت شبیه به زمین
سیاره قابل سکونت

کشف سیاره قابل سکونت شبیه به زمین

ماهواره تس ناسا یک سیاره قابل سکونت با ابعاد شبیه به زمین  را در مدار کشف کرده است.

سایت روزاندیش به نقل از سرپوش علمی –  ماهواره تس ناسا یک سیاره دیگر با ابعاد شبیه به زمین و به نظر قابل سکونت در مدار را کشف کرده است.

این سیاره در اطراف یک ستاره در مدار قرار دارد و در دورانی قرار دارد که شرایط میوجود آب مایع را در سطح سیاره زمین فراهم کند.

مطابق بیانیه آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در پاسادنا، دانشمندان با استفاده از  تلسکوپ فضایی اسپیتزر ناسا این یافته را موسوم به TOI 700 d  تأیید کردند.

آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا طی یک بیانیه اعلام کردند: این سیاره جدید به سایر سیارات با اندازه زمین کشف شده توسط ناسا می‌پیوندد که همگی به کمک تس کشف شده‌اند.

ماهواره نقشه‌بردار فراخورشیدی گذران  که به اختصار تس (TESS) نامیده می‌شود، یک تلسکوپ فضایی ساخت ناسا است که ۱۹ آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی به فضا پرتاب شد.

پاول هرتز، مدیر بخش نجوم در ستاد ناسا در واشنگتن  گفت: تس به طور خاص برای یافتن سیارات به اندازه زمین در مدار ستاره‌های مجاور طراحی و راه اندازی شده است.

کشف TOI 700 d یک یافته کلیدی برای TESS است؛ تأیید اندازه آن به میزان کره زمین و وضعیت منطقه قابل سکونت پیروزی دیگری برای اسپیتزر است زیرا در ژانویه به پایان عملیات علمی نزدیک می‌شود.

هدف مأموریت تس در مرحله نخست تمرکز بر درخشان‌ترین ستارگان نزدیک به زمین برای بررسی آثار گذر سیاره‌های فراخورشیدی در پیرامون آن‌ها در طول دو سال است.

منبع: سرپوش علمی

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

جراحی‌های ترمیمی - ربات

جراحی‌های ترمیمی بدن به وسیله ربات

سایت روزاندیش به نقل از سرپوش علمی – جراحی‌های ترمیمی فوق حساس برای ترمیم رگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.