خانه / علمی / تولید سبزیجات با استفاده از ربات
تولید سبزیجات - ربات

تولید سبزیجات با استفاده از ربات

یک استارت آپ کالیفرنیایی اقدام به تولید سبزیجات با استفاده از ربات کرده است.این شرکت یک سیستم مرزعه رباتیک ابداع کرده است.

 استارت آپ Iron Ox در کالیفرنیا سبزیجات ارگانیکی می‌فروشد که کشاورزان آنها را نمی‌کارند. این شرکت در حقیقت با استفاده از یک سیستم کشاورزی رباتیک و هیدروپونیک نخستین گام‌ها را به سمت ورود به بازار کالیفرنیا بر می‌دارد.

تولید سبزیجات - ربات

تولید سبزیجات مورد نیاز بازار به وسیله ربات

این استارت آپ با همکاری شرکت Bay Area سبزیجات مورد نیاز فروشگاه‌های بازار «بیانچینی» را فراهم می‌کند. در حقیقت این شرکت سبزیجاتی را برای فروش عرضه می‌کند که ربات‌ها کشت کرده‌اند.

در حال حاضر شرکت مذکور سه نوع سبزیجات تولید می‌کند که عبارتند از سورل (ترشک) قرمز، ریحان و کاهوهای کوچک. این محصولات با قیمتی رقابتی عرضه می‌شوند.

مزرعه‌های رباتیک این شرکت با استفاده از مجموعه‌ای از ابزارهای رباتیک و خودکار محصول تولید می‌کنند. یکی از این ابزارها ربات باربری با وزن هزار پوند است که از آن برای حمل پلت های نهال‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر آن یک بازوی رباتیک می‌تواند مراحل کاشت و برداشت سبزیجات را انجام دهد. سیستم رایانشی به اسم «مغز» دستوراتی خودکار برای فرایندهای مزرعه داری فراهم می‌کند.

استارت‌آپIron Ox ادعا می‌کند یکی از مزایای سیستم رباتیک توانایی تولید محصولات تازه و طبیعی با کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

همچنین این شرکت ادعا می‌کند سیستم رباتیک می‌تواند به ازای هر ۴۰۴۷ متر مربع مزرعه معمولی، ۳۰ درصد بیشتر محصول تولید کند.

در Iowa  آمریکا حدود ۳۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی وجود دارد که مراحلی از جمله کشت دانه تا کود دهی‌ به محصول و استفاده از مواد شیمیایی در آنها با ربات های کشاورزی انجام می‌ پذیرد.

 از آن جایی‌ که تعداد کارگران رو به کاهش است و تقاضا برای محصولات کشاورزی بیش از پیش است، فعالان این صنعت باید از هر وسیله ممکن برای پاسخ به نیاز میلیون ها انسان استفاده کنند، چرا که کشاورزی به سبک ۱۰۰ سال پیش دیگر جوابگو نیست.

منبع:سرپوش علمی

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

هورمون

هورمون چیست و هورمون‌ها چه وظایفی دارند؟

هورمون ماده‌ای شیمیایی است که در غدد درون‌ریز ساخته می‌شود و به جریان خون می‌ریزد.هورمون‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.