مامو پلاستی

مامو پلاستی کاهنده یا جراحی کوچک کردن سینه

این عمل جراحی که مامو پلاستی کاهنده نیز نامیده می‌شود، با برداشتن چربی، بافت غددی و پوست از سینه، سبب ایجاد سایز سینه متناسب با بدن شما و کاهش ناراحتی همراه با سینه‌های بزرگ می‌شود.

در ماموپلاستی کاهشی، با برداشتن بافت اضافی سینه، غدد، چربی و همچنین پوست اضافی، اندازه سینه کاهش می‌یابد. در واقع جراح متخصص پلاستیک با انجام چند برش خاص و جدا کردن بخش‌های اضافی، هم سینه را کوچک می‌کند و هم با تغییر جای نوک و هاله سینه، فرم پستان‌ها را به حالت طبیعی برمی‌گرداند.

کارهای لازم قبل از انجام مامو پلاستی :

  • انجام آزمایش‌ها یا ارزیابی‌های پزشکی
  • مصرف داروهای خاصی  یا تغییر نحوه مصرف داروهای فعلی
  • تهیه یک ماموگرام پایه قبل از عمل و یکی پس از عمل برای تشخیص هر گونه تغییر در بافت سینه
  • ترک سیگار
  • خودداری از مصرف آسپرین و بعضی از داروهای ضد التهابی

چگونگی عمل جراحی

کوچک کردن سینه معمولا با ایجاد برش‌هایی روی سینه و خارج کردن چربی اضافی، بافت غددی و پوست انجام می‌پذیرد.

در بعضی از موارد ممکن است چربی اضافی علاوه بر تکنیک‌های شرح داده شده در ذیل، با لیپوساکشن تخلیه گردد. اگر مشکل اصلی بزرگی سینه مربوط به زیادی چربی است نه پوست اضافه می‌توان از لیپوساکشن به تنهایی برای کوچک کردن سینه استفاده نمود.

روش مورد استفاده برای کوچک کردن اندازه سینه شما، بر اساس شرایط فردی، ترکیب سینه، میزان برداشت مورد نیاز، تمایل شما و توصیه جراح تعیین می‌گردد.

میزان درد بعد از عمل

   درد این عمل شدید نیست، اما این درد وجود دارد. میزان درد به حجم بافت برداشت شده و حجم جراحی نیز بستگی دارد. اما در مجموع، درد متوسطی در انتظار شماست.

کوچک کردن حجم سینه با روش‌های دیگر

روش دیگری برای کاهش حجم سینه وجود دارد که در این روش، با ساکشن چربی‌های سینه، حجم آن را کم می‌کنند. اما این تکنیک برای افرادی که سینه‌های افتاده‌‌ای دارند، هرگز روش مناسبی نیست. اغلب افراد، از عمل کوچک کردن سینه، انتظار زیبایی بیشتر هم دارند.این زیبایی، با برداشتن پوست سینه و بالا بردن نیپل، حاصل می‌شود. اما زمانی‌ که فقط از طریق ساکشن چربی، بافت سینه را کم کنید، ممکن است سینه کوچک‌تر شود، اما افتادگی پوست آن، برطرف نمی‌شود.

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

پیشگیری از آلزایمر

پیشگیری از آلزایمر و ۹ روش موثر برای آن

بیماری آلزایمر یک بیماری تحلیل برنده و پیش رونده سیستم عصبی مرکزی انسان است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.