جف بیزوس

جف بیزوس با شکست بیل کیتس ثروتمندترین امریکایی شد

مدیرعامل باهوش و پرتلاش شرکت آمازون؛ جف بیزوس موفق شد بیل گیتس را پس از بیش از ۲ دهه فرمانروایی در فهرست ثروتمندان فوربس شکست داده و در مقام نخست بایستد.

به گزارش سایت روزاندیش به نقل از اقتصادنیوز :بیل گیتس در طول ۲۴ سال گذشته هر سال مقام نخست ثروتمندترین فرد سرشناس را در فهرست سالانه فوربس به خود اختصاص می داد. اما این جایگاه از دسترس وی خارج شده است.

فوربس با جمع آوری اطلاعات ۲۰۲۸ میلیاردر از ۷۲ کشور و قلمروی جهان، جف بزوس را ثروتمندترین فرد جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد.

ثروت این افراد در مجموع به ۹.۱ تریلیون دلار می‌رسد که در مقایسه با سال قبل ۱۸ درصد افزایش یافته است.

میزان ثروت جف بیزوس

در حال حاضر مدیر اجرایی آمازون دارای ثروتی به  ارزش خالص ۱۶۰ میلیارد دلار است و این یعنی برای اولین بار در ۲۴ سال گذشته، بیل گیتس دیگر ثروتمندترین آمریکایی در فهرست فوربس نیست.

گیتس امسال را در شرایطی به جف بیزوس، مدیر عامل آمازون باخت ، که ارزش خالص  ثروت بیزوس ۱۶۰ میلیارد دلار است و ارزش خالص ثروت گیتس ۹۷ میلیارد دلار . بنابراین بنیانگذار مایکروسافت دومین ثروتمند آمریکایی است.

البته فراموش نکنیم رسیدن به این جایگاه یک شبه اتفاق نیفتاده است. در ژوئیه ۲۰۱۷، بیزوس به عنوان ثروتمندترین فرد در جهان تبدیل شد، زمانی که ارزش خالص ثروتش  فقط ۹۰ میلیارد دلار بود. سپس در ماه اکتبر ۲۰۱۷ ،این ماجرا تکرار شد. یعنی زمانی که ارزش خالص ثروت او  به ۹۳.۸ میلیارد دلار در مقایسه با ۸۸.۷ میلیارد دلار ثروت  گیتس رسید.

سایر ثروتمندان در رتبه های بعدی «وارن بافت» و «برنار آرنو» قرار گرفته اند و در مقام پنجم نیز مارک زاگربرک، مالک فیسبوک با دارایی ۷۱ میلیارد دلاری خودنمایی می کند.

فهرست میلیاردرهای فوریس

۱_جف بیزوس

۲_بیل گیتس

۳_وارن بافت

۴_برنار آرنو

۵_مارک زاگربرک

۶. آمانسیو اورتگا

۷.کارلوس اسلیم هیلو

۸. چارلز کوخ: 

۹. دیوید کوخ:

۱۰. لری الیسون: 

 

منبع: اقتصاد نیوز

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

سبد گردانی

سبد گردانی در بورس چه مفهومی دارد؟

سبد گردانی عبارت است از تصمیم خرید و فروش یا نگهداری اوراق بهادار به‌نام سرمایه‌گذار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.