خانه / اقتصادی / افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷ تصویب شد
حقوق کارمندان

افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷ تصویب شد

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷ در این کمیسیون تصویب شد.

وی اضافه کرد: در سال ۹۶ براساس اعلام دولت حداقل حقوق کارمندان یک میلیون و ۳۵ هزار تومان بود که در سال جاری ۲۰ درصد به این مبلغ افزوده می شود.

وی گفت : دولت باید حقوق کارکنان را به صورت پلکانی نزولی در سال ۹۷ افزایش دهد.

وی افزود: افزایش حقوق کارمندان از ابتدای سال ۹۷ اعمال می شود.

دو فوریت طرح افزایش ۲۰ در صدی حقوق کارمندان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دوفوریت طرح افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت موافقت کردند. طراحان این طرح معتقدند دولت برداشت درستی از مصوبه مجلس نداشته و حقوق کارکنان را کمتر از مصوبه مجلس افزایش داده است.

به گزارش سایت روزاندیش به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس دو فوریت طرح استفساریه جز ۱ بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور را با ۱۶۸ رای موافق، ۲۲ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۰۹نماینده حاضر تصویب کردند.

در موضوع این استفساریه آمده است: آیا منظور از افزایش پلکانی نزولی حقوق مندرج در جزء یک بند الف تبصره ۱۲ قانونبودجه سال ۹۷ کل کشور که طبقات پایین‌تر افزایش بیشتری برخوردارند و میزان افزایش پایین ترین طبقه ۲۰ درصد و بالاترین طبقه یک درصد است؟

به این استسفاریه پاسخ بله داده شد.

 بررسی این طرح در جلسه علنی چهارشنبه

علی مطهری نایب رییس دوم مجلس در این باره گفت: کلیات و جزئیات این طرح در جلسه علنی فردا چهارشنبه مجلس بررسی می شود

در صورت تصویب نهایی این طرح استفساریه، افزایش حقوق کارمندان به میزان ۲۰ درصد خواهد بود.

احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس به عنوان طراح این طرح گفت: این طرح به امضای ۴۳ نفر از نمایندگان مجلس رسیده است، افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در کمیسیون تلفیق و جلسات علنی مجلس در هنگام بررسی بودجه ۹۷ تصویب شده بود ولی متاسفانه دولت برداشت درست از مصوبه مجلس نداشته و افزایش حقوق کارکنان دولت را بین ۶ تا ۱۲ درصد تعیین کرده است.

وی افزود: مجلس در زمان بررسی بودجه ۹۷ به دنبال این بود که حقوق آن دسته از کارکنان دولت که در پایین ترین سطح قرار دارند به میزان ۲۰ درصد افزایش یابد و بعد از آن افزایشها نزولی بوده تا اینکه افزایش حقوق مقامات به صفر برسد.

امیرآبادی ادامه داد: ما در مجلس شورای اسلامی مقرر کردیم که حقوق مقامات، نمایندگان مجلس، وزیران، سفرا، استانداران و معاونان استانداران و رئیس‌جمهور و روسای قوا افزایش پیدا نکند تا دست دولت باز باشد که حقوق اقشار آسیب پذر، کارمندان و فرهنگیان و آنهایی که حقوقشان پایین است را به صورت قابل توجهی زیاد کنند.

میزان افزایش حقوق در آیین نامه دولت

وی تاکید کرد: متاسفانه آیین نامه اجرایی دولت حاکی از افزایش شش تا ۱۲ درصدی حقوق است.

امیرآبادی ادامه داد: با این آیین نامه کسی که حقوقش هشت میلیون باشد افزایش ۵۰۰ هزار تومانی دارد و کسی که حقوقش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد، با افزایش ۱۲ درصدی تنها امسال ۱۴۰ هزار تومان به حقوقش اضافه می شود اما منظور نمایندگان این نبود.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: آنها می خواستند پایین‌ترین طبقه جامعه افزایش ۲۰ درصدی حقوق داشته باشد.

وی گفت: باتوجه به اینکه دولت می خواهد احکام حقوقی را تا پایان اردیبهشت اعلام کند لازم است هرچه سریعتر این موضوع مشخص شود تا تکلیف حقوق کارکنان نیز تعیین شود.

منبع:اقتصاد نیوز

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

وام اوراق تسهیلات مسکن

وام اوراق تسهیلات مسکن ، میزان سود آن با تمام جزئیات مربوط به آن

وام اوراق تسهیلات مسکن بدون نیاز به سپرده گذاری  وبا خرید اوراق پرداخت می‌شود.در واقع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.