یکشنبه , فروردین ۱۷ ۱۳۹۹
خانه / فرهنگ و هنر /  مذهبی ترین کشورهای جهان را بشناسید
 مذهبی ترین کشورهای جهان

 مذهبی ترین کشورهای جهان را بشناسید

 برای آنکه بدانید مذهبی ترین کشورهای جهان کدامند، باید ابتدا این را بدانید که به طور تقریبی اکثر مردم دنیا دارای دین هستند و خدایی را می پرستند.

دین، به مجموعه باورها و اعتقاداتی گفته می‌شود که طریقه‌ی زندگی صحیح را به انسان‌ها می‌آموزد. هر کشور و هر گروه از مردم، باورهای غالب خاص خود را دارند.

در ادامه با مذهبی‌ترین کشورهای جهان  با ایمان ترین کشورهای دنیا آشنا خواهید شد.

مذهبی‌ترین کشورهای جهان

مراکش

کشورمراکش به طور رسمی در سال ۲۰۱۵ به عنوان با ایمان ترین کشورهای دنیا شناخته شد زیرا ۹۳ درصد مردم بر این عقیده بودند که دین بخش مهمی از زندگی خصوصی و کارشان است. از آنجایی که ۹۸.۷ درصد مردم کشور دینشان اسلام است با توجه به فرمایشات این دین بسیار به خانواده و پابرجایی آن اهمیت می دهند و همینطور بسیار برای بزرگان ارزش قائل بوده حتی اعمال واجبه این دین را بدون هیچ کم و کاستی انجام می دهند همانند برپایی نماز ۵ بار در روز، یک ماه از سال را از طلوع تا غروب خورشید روزه گرفته و برگزاری نماز جمعه در آخرین روز هفته که تعطیل است و همه مردم می توانند یکجا باهم به اقامه این نماز بپردازند. البته دو دین دیگر هم در این کشور وجود دارد که ۱.۱ درصد مسیحیت بوده و ۰.۲ درصد یهودیت است.

گرجستان 

گرجستان دومین کشور از  مذهبی ترین کشورهای جهان است اما در این کشور ادیان متفاوت تری پیدا می شود هرچند که مطلبی که بین همه آن ها یعنی ۹۳ درصد مردم مشترک است این بوده که زندگی شخصی و کاری را عجین با دین می دانند اما اگر بخواهیم به تقسیم بندی مردم در دین ها اشاره کنیم باید گفت ۸۳.۹ درصد به مذهب مسیحیت ارتدکسی معتقدند چیزی در حدود اکثریت مردم که از پیروان کلیسای ارتدکس گرجستان هستند. در میان جمعیت باقی مانده ۱ درصد به کلیسای ارتدکس روسی، ۳.۹ درصد به کلیسای پاپ آمریکا و ۰.۸ درصد نیز به مذهب کاتولیک معتقدند البته مردم کمی هم می مانند که دین هایی چون اسلام و یا یهودی دارند.

بنگلادش 

در بنگلادش اسلام دین رسمی کشور است، و جز معدود کشورهایی است که در سال ۲۰۰۹ پیوند دین با زندگی و اقتصادشان را ۱۰۰ درصد اعلام کرد و سبب شد که این کشور یکی از کشورهای مذهبی جهان باشد. هرچند که در سال ۲۰۱۵ به ۹۳ درصد رسید اما این رقم همچنان بالاترین درصدی است که مردم یک کشور می توانند داشته باشند. مردم بنگلادش چیزی در حدود ۸۸ درصد از جمعیتشان مسلمان بوده بدین سبب به مراسمات مذهبی در دین اسلام بسیار اهمیت می دهند و سعی می کنند تا این جشن ها و مراسمات را باشکوه هر چه بیشتر برگزار کنند.

ارمنستان

ارمنستان اولین کشوری در دنیا است که مردمش به دین مسیحیت رجوع آوردند و الان چیزی در حدود ۹۳ درصد از مردم را تشکیل می دهد و یکی از کشورهای مذهبی جهان به شمار می آید. در سال ۳۰۱ پس از میلاد مسیح، مسیحیت برای اولین بار، از طریق فرستاده خود حضرت مسیح وارد ارمنستان و مردم این کشور اولین مردمی بودند که به این دین گرویدند. معتقدان به این دین به سه دسته تقسیم می شوند که اکثریت آن ها در ارمنستان پیروان کلیسا پاپ ارمنی هستند و دو دسته دیگر یعنی پروتستان ها و مسیحیان غیر تثلیثی جز اقلیت های مردم این کشور محسوب می شوند پیروان ادیان دیگر در این کشور جمعیت کمی را تشکیل می دهند.

تایلند 

اما کشوری دیگر در آسیای شرقی وجود داشته که دینشان با تمام ادیان تا به حال نام برده تفاوت دارد و دین اکثریت مردم یعنی چیزی در حدود ۹۴ درصد آن دین بودایی است که باز هم در نظرسنجی سال ۲۰۱۵ توانسته اند، مردم نظری یکسان داشته باشند یعنی ۹۳ درصد مردم بر این عقیده بوده که دین را سرلوحه زندگی خود قرار داده اند و سعی دارند به رفتار هایی که در دینشان توصیه شده چون عزت نفس، کنترل نفس و رفتارهای غیر خشونت آمیز و برخورد های دوستانه با یکدیگر عمل کتند. از ۶ درصد باقی مانده مردم می توان گفت اکثریت دین دیگری چون هندو دارند و برای با صلح زندگی کردن تلاش می کنند، آن گونه که رفتارهایشان را با این فرهنگ در آمیخته اند و دانستن این امر کمک می کند تا بدانید مذهبی ترین کشورهای جهان کدامند.

یمن

در کشور یمن مردم ادیان مختلف به طور جداگانه از هم زندگی می کنند اما دین قالب در کشور اسلام بوده که در سال ۲۰۰۹ مشخص شده ۹۹ درصد مردم دین را سرلوحه زندگی خود قرار داده اند و سعی می کنند با اتحاد زندگی کنند. این کشور با تمام مشکلاتی که دارد اما سعی بر آن داشته تا تمامی مراسم مذهبی را به جا آورد مخصوصا نماز جماعت در روز جمعه که همه متحدانه در کنار یکدیگر می ایستند و به اقامه نماز می پردازند سپس بعد از خاتمه نماز به خطبه های آن گوش می‌دهند.

اندونزی

برخلاف بسیاری از کشورها کشور اندونزی دارای ۵ دین رسمی در کشور است که این دین ها شامل اسلام ، مسیحیت پروتستانی، هندو، مسیحیت کاتولیک و بودایی نیز هستند البته می توان گفت از بین این ۵ دین رایج ترین دین در بین مردم اسلام است به گونه ای که این کشور جز پرجمعیت ترین کشور های اسلامی محسوب می شود. قانونی در کشور وجود دارد که تمامی مردم باید به یکی از این دین ها معتقد بوده بنابراین برای جلوگیری از تخطی در برابر این قانون در کارت های شناسایی همه مردم باید دینشان درج شده باشد. اندونزی هم همانند بسیاری کشور دیگر در سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که اکثریت مردم دین را همراه با زندگی و کار خود می دانند.

اندونزی با 5 دین رسمی

مالاوی در آفریقا

مالاوی کشوری بسیار مذهبی و کوچک در جنوب شرقی آفریقا است. این کشور هم دارای دین های متفاوتی بوده اما چیزی که در مالاوی مشترک است، اتحاد مردم و پایبند بودنشان به دین که سرلوحه زندگی خود قرار داده اند مسیحیت و اسلام  اکثریت را تشکیل داده و هندو، یهودیت و راستافار  بسیار  اندک هستند.

سریلانکا

یکی دیگر از کشور های مذهبی، سریلانکا است که کاملا با قدم زدن در شهر با دیدن معابد و مراکز مذهبی می توان به این موضوع پی برد اما باید خاطر نشان کرد تنها دین رسمی که در کشور وجود دارد، بودا بوده هرچند که کشوری با مذاهب چند گانه شناخته می شود زیرا مذاهب دیگری مانند مسیحیت، هندو و اسلام در کشور وجود دارند اما دین رسمی کشور یعنی بودا بیشترین تأثیر را بر روی زندگی مردم ، فرهنگ، تاریخ و حتی فلسفه کشور گذاشته است اما بازهم موردی که می توان از آن گذشب اعتقاد بسیار مردم این کشور به هر دینی که دارند است و دین را چیزی جدایی ناپذیر از زندگیشان می دانند.

نیجر

طبق نتایجی که از نظرسنجی انجام شده در سال ۲۰۰۹ به دست آمد، تقریباً تمامی مردم کشور نیجر، خود را مذهبی قلمداد کردند. طبق این اطلاعات، نیجر مذهبی‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود. ۹۴ درصد از مردم نیجر، مسلمان هستند که برتری قاطع اسلام در این کشور را نشان می‌دهد. بیشتر مسلمانان نیجر، سُنی مالکی هستند. از دیگر ادیان موجود در نیجر می‌توان به روح‌گرایی، مسیحیت، هندو و چندین دین سنتی آفریقایی اشاره کرد.

منبع: همگردی

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

سقط جنین

سقط جنین از منظر قرآن و مراجع تقلید

سقط جنین حرام است و گناه بزرگ و نابخشودنی طبق بیانات قرآن و مراجع تقلید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.