یکشنبه , فروردین ۱۷ ۱۳۹۹
خانه / تجاری / آیا بانک های کنیا پول چای صادراتی ایران را پرداخت خواهند کرد؟
چای صادراتی

آیا بانک های کنیا پول چای صادراتی ایران را پرداخت خواهند کرد؟

چای صادراتی کنیا به ایران

به گزارش سایت روز اندیش به نقل از خبرگزاری تسنیم، با وجود لغو تحریم ها، بانک های کنیایی تمایلی برای همکاری با بانک های ایرانی ندارند و این مسئله موجب شده تا تاجران چای در کنیا برای دریافت بدهی های خود از ایران با مشکل مواجه شوند.

بدهی خریداران ایرانی به تجار چای کنیا

مقامات سازمان چای کنیا هفته گذشته با سفر به ایران تلاش کردند مشکل بدهی ۱۲۰ میلیون شیلینگی خریداران ایرانی به تجار چای کنیا را حل کنند

آلفرد بوسولو، مدیر کل سازمان کشاورزی و مواد غذایی کنیا در این باره گفت: «ما اخیرا سفری به ایران داشتیم و در آنجا با مقامات ایرانی در خصوص بدهی های معوقی که تجار ایرانی به صادر کنندگان ما دارند نشستی را برگزار کردیم…با وجود اینکه تحریم ها برداشته شده، هیچ بانک داخلی ای تمایل به انجام این تراکنش ها ندارد. ما باید این مسئله را با وزارتخانه مربوطه مطرح کنیم.»

بوسولو افزود، خریداران در ایران به تجار کنیایی توصیه کرده بودند که حساب هایی بانکی در اروپا یا امارات باز کنند تا آنها بتوانند از طریق این کشورها بدهی ها را پرداخت نمایند.وی گفت، دلالان می خواهند این پرداخت ها را به بانک های داخلی کنیا انتقال دهند اما هیچ بانکی حاضر به دریافت پول از ایران نیست. «خریداران استدلال می کنند که صادر کنندگان بایددر بانک هایی حساب باز کنند که اجازه تراکنش ها با ایران را به آنها می دهد تا بتوانند پولشان را بگیرند»

ایران معمولا مقادیر زیادی چای از هند و سریلانکا وارد می کند و کنیا حدود ۲۰ میلیون کیلوگرم از واردات ۱۲۰ میلیون کیلوگرمی ایران در سال را به خود اختصاص داده است.

میزان صادرات چای کنیا به ایران در ماه اوت با ۵۵ درصد کاهش به ۱۹۷ هزار کیلو رسید.ایندر حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۴۳۷ هزار و ۹۰۵ کیلو بود.

گردآوری و تنظیم: روز اندیش

منبع: خبرگزاری تسنیم

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

کاهش قیمت نفت

کاهش قیمت نفت جهانی بخاطرچشم انداز افزایش تولید نفت امریکا وکاهش قیمت طلا

کاهش قیمت نفت وطلای جهانی چشم انداز افزایش تولید نفت آمریکا موجب شد تا قیمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.