خانه / سینما و تلویزیون / بازگشت برنامه صبح جمعه با شما پس از دو دهه تعطیلی به پخش رادیو ایران
برنامه صبح جمعه با شما

بازگشت برنامه صبح جمعه با شما پس از دو دهه تعطیلی به پخش رادیو ایران

برنامه صبح جمعه با شما پس از نزدیک به دو دهه تعطیلی به پخش رادیو ایران باز می‌گرد.

به گزارش سایت روزاندیش به نقل از  سینماپرس، حمید شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی گفت: ظرفیت های هم افزای فراوانی در معاونت صدا وجود دارد که موجب شد امکان احیای برنامه خاطره انگیز «صبح جمعه با شما» فراهم شود.

پخش برنامه صبح جمعه با شما از نیمه اردیبهشت ماه

وی ادامه داد: در سال های گذشته این برنامه با نام های مختلف از جمله «قند و نمک»، «جمعه ایرانی» و «رادیو جمعه» در جدول پخش شبکه های رادیویی حضور داشته است و در حال حاضر مقدمات احیای این برنامه فراهم شده و از نیمه اردیبهشت ماه شنوندگان رادیو ایران می توانند باز هم شنونده برنامه «صبح جمعه با شما» باشند.

ویژگی‌های این برنامه

این برنامه در فاز اول به مدت ۱۲۰ دقیقه از ساعت ۹ صبح جمعه ها از رادیو ایران پخش خواهد شد. همکاران تلاش کرده اند که هسته اصلی بازیگران این برنامه قدیمی دور هم جمع شوند و با بهره گیری از ظرفیت بازیگران جوان، گروه بازیگران تکمیل شود. در حال حاضر هنرمندانی چون علیرضا جاویدنیا، عباس محبی، اصغر سمسارزاده، صادق عبداالهی، حسین هاشمی، مرتضی تبریزی، فرانک رفیعی و شوکت حجت از جمع قدیمی های «صبح جمعه» با برنامه همکاری می کنند و در دوره جدید حسین عرفانی، مینو غزنوی، حسین محب اهری، مهین برزویی و… به جمع گروه هنرمندان برنامه اضافه می شوند.

تغییرات ساختاری این برنامه

شاه آبادی درباره تغییرات ساختاری برنامه نیز گفت: علاوه بر احیای شخصیت های قدیمی برنامه مانند آقای دست و دلباز، نازیلا، همسر ملون و… تلاش شده است بخش های جدیدی نیز به برنامه اضافه شود. یکی از این بخش ها، بهره گیری از ظرفیت طنازان در سراسر کشور است. به همین منظور هماهنگی های لازم با معاونت امور استان ها صورت خواهد گرفت تا بخش های متنوعی با همکاری صدای استان ها به برنامه اضافه شود.

وی افزود: از تغییرات محتوایی برنامه بخش تعاملی است که در قالب یک مسابقه غیرحضوری اجرا می شود. در این مسابقه علاقه مندان طنز قطعات طنز تولیدی خود را برای برنامه ارسال می کنند. برگزیده این قطعات در برنامه پخش می شود و در یک رقابت جذاب، برندگان هر فصل با رأی مردمی معرفی می شوند و به شکل حضوری در برنامه ایفای نقش می کنند.

معاون صدای جمهوری اسلامیدر مورد دلیل بازگشت این برنامه گفت: این برنامه شناسنامه طنز رادیو به حساب می آید و مطالبه مردمی هم تولید و پخش مجدد آن است. این وظیفه ما است که از تمام ظرفیت های رادیو برای ارایه برنامه های جذاب و مخاطب پسند استفاده کنیم و من از همه افرادی که در گذشته همکاری داشته اند، دعوت می کنم تا تجربیاتشان را در اختیار برنامه قرار دهند.

زمان تعطیل شدن برنامه صبح جمعه با شما

برنامه «صبح جمعه با شما» سال ۱۳۸۷ تعطیل شد و هنرمندان آن به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه بعدها برنامه «جمعه ایرانی» را اجرا کردند و عده ای نیز از برنامه های طنز دور شدند. برنامه «جمعه ایرانی» نیز از سال ۱۳۹۴ به درخواست تهیه کننده برنامه تعطیل شد و اکنون پس از ۲ دهه هنرمندان برنامه «صبح جمعه با شما» دور هم جمع شده اند تا با کارگردانی علیرضا جاویدنیا و تهیه کنندگی ساجد قدوسیان، این برنامه را اجرا کنند. در همین راستا هفته گذشته نیز حمیدرضا افتخاری مدیر گروه ورزش و تفریحات رادیو ایران با احمد شیشه گران بنیان گذار برنامه «صبح جمعه با شما» دیدار کرد.

منبع: سینما پرس

درباره ی Admin

مطلب پیشنهادی

فخری خوروش

بیوگرافی فخری خوروش بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر

فخری خوروش متولد ۱۳۰۹ در کرمانشاه بازیگر تئآتر، سینما و تلویزیون اهل ایران است.ذر این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.